Conférence, Notre-Dame de Paris de 1163 à aujourd’hui
Conferentie
Beschrijving
Bernard BRANGÉ, een liefhebber van kunst, geschiedenis, architectuur en religies, studeerde kunstgeschiedenis aan de École du Louvre. Hij was gids bij verschillende verenigingen en hoofd van de gidsen van de Notre-Dame van Parijs, en is momenteel verantwoordelijk voor hun opleiding.
Aan de hand van de geschiedenis van de Notre-Dame, waarvan de bouw in 1163 werd besloten door Maurice de Sully, bisschop van Parijs, ontdekt u de verschillende christelijke en architectonische symboliek en maakt u kennis met beelden die het prachtige „Boek van steen“ illustreren, dat Victor Hugo zo na aan het hart lag.
Na de tragische brand van 15 april 2019 was hij een bevoorrechte getuige van de restauratiewerkzaamheden aan de kathedraal, die hij dag na dag op de voet volgde. Hij laat u de indrukwekkende werkzaamheden, die onlangs zijn voltooid, opnieuw beleven.
Hij heeft talrijke artikelen geschreven voor vakbladen en is auteur van twee boeken: ‘Histoire de Paris autour de Notre-Dame’, gepubliceerd in 2013, en ‘Rencontres avec le Compagnonnage du XXIe siècle’. Hij is lid van de „Société des Amis de Notre-Dame“ en van „Restaurons Notre-Dame“.
Reserveren per e-mail, beperkt aantal plaatsen.
- Types : conferentie
Plaats
Bezoek
Talen bezoeken
- Frans
Tarieven / uren
Opening
| Dagen | Openingstijden |
|---|---|
| Samedi | vanaf 17h30 |